Zapolskie Smaki, dawniej Degustacje Sierpniowe Konfraterni

15 sierpnia na Gapiorach w Parparach od godziny 11:00 będzie miała miejsce impreza „Zapolskie Smaki”, która jest kontynuacją dotychczasowych Degustacji Sierpniowych Wielkiej Konfraterni Zacnego Jadła, Napitku i Rękodzieła.

Ostatnia, XV edycja Degustacji była w sierpniu ub.r.

„Zapolskie Smaki” w pierwszej mierze będą kiermaszem produktów tradycyjnych i regionalnych. Będzie też sposobność posilić się, także tradycyjnie. Atrakcje dla dzieci i koncert muzyki odpowiedniej na taką letnią imprezę. Głównym organizatorem jest Stowarzyszenie „Razem Raźniej Uśnice-Parpary”. Współorganizatorem Powiślańska Organizacja Turystyczna.

O godzinie 12:00 atrakcja specjalna dla sportowców – bieg PIWNA MILA, podczas którego zawodnicy przebiegną dystans ok. 1600 m, przy czym obowiązkowo wypiją 4 porcje chmielowego napoju – na starcie, a potem 3 razy po każdej pętli liczącej ok. 400m.

„Zapolskie Smaki” to przedsięwzięcie mające uhonorować śp. Witolda Zapolskiego-Downar, który zginął w tragicznym wypadku samochodowym 28 września 2017. Był członkiem naszego stowarzyszenia i – prawdę mówiąc – de facto nieformalnym Marszałkiem jej Senatu oraz motorem organizacyjnym praktycznie wszystkich naszych inicjatyw. 

Jeszcze w sierpniu zeszłego roku, po XV edycji Degustacji doszliśmy do wniosu, że dobrze się stanie, iż kolejne Degustacje przekażemy do realizacji operatorowi, w którego roli postrzegaliśmy Stowarzyszenie „Razem Raźniej – Uśnice-Parpary”. Pokazało się ono wszak od świetnej organizacyjnej strony jako wystawca podczas XV Degustacji. 

…nie ma z nami już Witolda i sprawy na Gapiorach potoczyły się innym torem. Drewutnią na Gapiorach i samymi Gapiorami niejako administruje „Razem Raźniej”, które skupia w swych szeregach głównie mieszkanki sołectwa Uśnice-Parpary. Dobrze sie stało, bo ideą Wita (takeśmy go w Konfraterni nazywali) było oddanie społeczności naszej wsi tego urokliwego miejsca wraz z infrastrukturą w użytkowanie.

Witold Cyranowicz, Kanclerz Konfraterni


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *